Turkey

SkyTeam Hakkında

SkyTeam, yolcularına, üye havayolları sayesinde daha fazla noktaya ve daha çok sayıda uçuş ve daha kolay bağlantı imkanı sağlayan global bir havayolu ortaklığıdır.

Ocak 2014 itibariyle 20 üye havayolundan oluşmaktadır: Aeroflot, Aerolíneas Argentinas, Aeroméxico, Air Europa, Air France, Alitalia, China Airlines, China Eastern, China Southern, Czech Airlines, Delta Hava Yolları, Garuda Indonesia.Kenya Airways, KLM Royal Dutch Airlines, Korean Air, Middle East Airlines, Suudi Arabistan Havayolları, TAROM, Vietnam Airlines and Xiamen Airlines.

Yolcular Skyteam uçuş ağı ile tüm üye havayollarından mil kazanma ve kullanma imkanına sahiptir.

SkyTeam yılda 569 milyon yolcusuna 178 ülkedeki 1,024 şehre günde yaklaşık 15,000 uçuş sunmaktadır.

Niçin SkyTeam?

Seyahatinizi kolay kılmak için

Ülkeden ülkeye şehirden şehire giderken, 19 üye havayolu seyahatinizin sorunsuz geçmesi için, en iyi transfer noktaları ile daha fazla uçuş noktası ve daha fazla bağlantı sunuyor. SkyTeam hub’larından sunulan geniş uçuş ağı ve havayolları hizmetleri arasındaki koordinasyon, sizin ve bagajınızın son noktaya en kolay şekilde ulaşmanızı mümkün kılıyor.

 

SkyTeam Avantajları

Frequent Flyer Programları

SkyTeam üye havaollarındandan birinin frequent flyer programına katılın ve sizi Elite statüsüne taşıyacak milleri toplamaya başlayın. Daha fazla uçun, öncelikli Check-in ile tercih ettiğiniz koltuk seçimi, daha fazla bagaj hakkı ve VIP salonu giriş gibi ayrıcalıklardan yararlanma haklarınıza daha hızlı ulaşın.

19 havayolu ile uçuşlarınızda mil toplayabilir ve bunları bilete dönüştürebilirsiniz.

Dinlenme Salonlarına Giriş

Skyteam üye havayolları yolcularına dünya çapında 530 dinlenme salonu sunmaktadır. Uluslararası First ve Business Class yolcuları ile SkyTeam Elite Plus üyeleri dünyaya yayılmış SkyTeam Dinlenme Salonlarının çoğundan yanlarında bir konuk ile ücretsiz yararlanabilirler.

Bunların son ayağı olan İstanbul Atatürk Havalimanı SkyTeam Dinlenme Salonu Haziran 2013 den itibaren yolcularına hizmet vermeyen başladı. Bu salonun oluşması, ortaklığın temelini oluşturan ‘caring more about you – sizin için daha fazla’ felsefesiyle de örtüşüyor. 350 metrekareden oluşan salonda aynı anda 90 yolcu ağırlanıyor. Salonda çalışma bölümünde Wi-Fi bağlantısı ve yazıcı kullanımı; dinlenme bölümünde oksijen barı ve masaj koltukları; yemek bölümünde açık büfe yemek servisi ve bar; 70’den fazla elektrik güç kaynağı ve okuma bölümü bulunuyor.

Skyteam’in İstanbul’daki salonu, Skyport adı altında geliştirilen havalimanı deneyimini iyileştirme projesinde de önemli bir adım. Skyteam üye havayollarının tüm dünya havalimanlarında aynı donanımlara sahip olmasını hedefleyen Skyport, yolcuların seyahat deneyimlerini yüksek kalitede olmasını amaçlıyor.


SkyPriority

SkyPriority, çünkü önceliğimiz sizsiniz.

SkyTeam’in 19 üye havayolu ile uçan First, Business Class ve Elite Plus yolcuları, dünyada uçuş yaptığı havalimalarında “SkyPriority—kırmızı halı” hizmetinden yararlanıyor. Bu hizmet sayesinde havalimanlarında tüm işlemler hızla tamamlanabiliyor.

 

Fark yaratan SkyPriority hizmetleri

Uçuş kartınızın üzerinde “SkyPriority” logosu var ise, havalimanında SkyPriority işaretlerini takip edin. Yararlanabileceğiniz öncelikli hizmetleri not etmenizde fayda olabilir:

  • Öncelikli check-in alanları
  • Öncelikli bagaj teslim noktaları
  • Öncelikli bilet/transfer bankolarında öncelikli hizmet
  • Hızlı güvenlik ve pasaport kontrolü*
  • Öncelikli uçağa biniş
  • Öncelikli bagaj alımı

*Hizmet her havalimanında geçerli değildir

İyi haber çabuk yol alır

SkyPriority programı ilk olarak Mayıs 2012 de Taipei Taoyuan Uluslararası havalimanı’nda başladı ve Amsterdam, Atlanta, Pekin, Guangzhou, Nairobi, Paris, Roma, Seul gibi dünyanın önemli havalimanlarında devam etti. Yayılma hızla ilerliyor ve 1000 havalimanına ulaşmak üzere.

Aslında size sunmakta olduğumuz çok daha fazla hizmet var

Tam bir Dünya turu veya sadece kısa bir ABD turu, veya egzotik bir Asya turu. Sizi dünyanın dört bir yanına götürecek tam 8 adet “çok kuponlu pas”. Detaylar burada.

Kurumsal bir seyahat veya uluslararası çok katılımcılı bir toplantı mı düzenliyorsunuz? “Global Meetings” tam size göre. Detaylar burada.

SkyTeam hakkında daha fazla bilgi için tüm detaylar burada.